BBB

 

Výroba crazy Beach-Ball-Bombarďáků, aneb jak recyklovat "šikovně" popputý míč ... :D


1.) nejprve je potřeba změřit obvod pasu a stehen, např. krejčovským metrem nebo pomocí provázku a pravítka (např. pas 103 cm/stehna 63 cm)
2.) dle obvodu pasu prověříme vhodnost daného míče (POZN. velikosti míčů Intex uváděné na obalech např.  41, 51, 61 cm neodpovídají skutečnému průměru míčů při běžném nahuštění ... např. míč 61 cm má ve skutečnosti průměr pouze 40 cm a obvod cca 125 cm)

 

kalhotky z nafukovacího míče


3.)  nafoukneme míč a lihovým fixem na něj nakreslíme střih:
3a.) od horního vrcholu míče postupně odměříme obvod kulového vrchlíku (méně než 1/4 obvodu míče) - zde bude pas, obvod by měl být lehce menší než je obvod pasu
3b.) od spodního vrcholu vyznačíme 2 kružnice (pro stehna), které by měli mít o cca 2 cm menší průměr než je naměřený průměr stehen (je možno si pomoci kruhem z papíru), středy kružnic by měly být v jedné přímce se spodním vrcholem míče, mezi oběma kružnicemi by mělo zůstat alespoň 10 cm materiálu (tzn. 5 cm na každou stranu od spodního vrcholu).
3c.) dle potřeby lze vepředu umístit ještě 3. menší otvor :)
3d.) na konec se kolem pasu vyznačí tečky po cca 5 cm
4.) vše vystřihneme a tečky kolem pasu procvakneme kancelářskou děrovačkou, veškeré hrany střihu musí být plynulé, při namáhání materiálu může nastřižení způsobit jeho trhání
5.) do otvorů kolem pasu navlečeme kloboukovou gumu + plastovou brzdu na šňůrky
6.) popis lihovým fixem lze umýt technickým lihem

  
Veškeré otvory v bombarďácích je lépe navrhovat menší, než je skutečná velikost obvodů pasu a stehen materiál se totiž dodatečně přizpůsobí.

 

Pokud je konečný "výrobek" pomačkaný, lze jej vyhladit teplým vzduchem viz. článek zde. 

 

banner nsvet.eu

 

Autotranslate EN   Mapa webu  © nsvet.eu  Publikováno: 12/2016