Ochrana soukromí

 

Jelikož je záliba v nafukovacích předmětech poměrně nestandardním koníčkem, jsou obavy se ztráty soukromí docela přirozené.

 
Odhalení: Asi největší noční můrou, je odhalení nic netušící blízkou osobou, např. členem rodiny, přítelkyní apod., tak říkajíc inflagranti s nafukovačkou. Nepříjemné je také odhalení skrýše s nafukovačkami (NF), nalezení zapomenuté NF, nebo jiných souvisejících předmětů. Proto je vhodné s možností odhalení počítat a předem si v hlavě srovnat jak a na co budeme reagovat - zda mlžit, nebo zda se jednoduše přiznáme. Určitě záleží na konkrétní situaci. Pokud jde "pouze" o objevení skrýše, lze přijít například s verzí, která Vás postaví do role sběratele, geniální na tom je, že se nejedná o žádné lživé tvrzení, takže i méně zkušení „mlžiči" by s tímto neměli mít problém. Naopak nemá cenu mlžit v případě, že jsme přistižení nazí na nafukovací panně :)

Ať už zareagujeme jakkoliv, měli by jsme myslet na svoji důstojnost – pravděpodobně se totiž bude jednat o konfrontaci s dospělým člověkem, takže povídačka o tom že tu nafukovací pannu tady zapomněl kamarád a že jste na ni omylem upadli :) Vás uvrhne do mnohem trapnější situace, než prosté přiznání, že si takto občas zablbnete.

 

Pozor na zapomenuté nafukovačky: Reakce nezúčastněné osoby na nález zapomenuté nafukovačky může, ale nemusí být problém. Záležet bude na okolnostech jako jsou: a) druh nalezené NF, b) prostředí kde byla NF objevena, c) počet a věk možných "podezřelých" a také d) roční období. Např. v létě lze u domácího bazénu početné mladé rodiny zapomenout téměř cokoliv, aniž by to vzbuzovalo podezření (tedy mimo nafukovací panny). Oproti tomu by byl v koupelně bezdětného páru nález nafukovacího rukávku značně podezřelý a to by nemusel být ani leden :)

 

Nafukovačky lze rozdělit dle míry podezřelosti na:
Málo podezřelé - míče, lehátka, čluny, velké kruhy, křesla, postele
Středně podezřelé - křidélka, malé kruhy, nafukovací zvířata a jiné nafukovací hračky
Maximálně podezřelé - nafukovací panny a jiné čistě erotické NF


 

Dívka na nafukovacím lehátku.


Zabezpečení úložného prostoru pro nafukovačky: Proti možnosti odhalení Vaší skrýše je dobré provést určitá preventivní opatření, jedním z nich je zajistit si nějaký bezpečný úložný prostor. Pokud s někým bydlíte nebude obyčejná skříň příliš ideálním řešením. Tím by mělo být nějaké sofistikovanější řešení, které by splňovalo níže uvedené základní vlastnosti.

 

Úložný prostor by:

 
a) měl mít dostačující objem (NF pravděpodobně nebudete skládat zpět do orig. krabic, proto počítejte s tím, že ve vyfouknutém stavu budou mít cca dvojnásobek objemu, také je třeba myslet na ostatní související předměty jako je pumpa, lubrikant apod.)

 

b) měl být uzamykatelný a "neproniknutelný" (samozřejmě, je žádoucí znemožnit přístup jiných osob k obsahu úložného prostoru)
 

c) měl být přemístitelný (neocenitelné v případě potřeby veškeré NF rychle evakuovat před generálním úklidem partnerky aj., mobilita je velmi praktická i v jiných případech)
 

d) měl mít dostatečnou nosnost (byť se to nezdá NF něco váží! Např. váha modré Intex kosatky je bez krabice - 0,7 kg, váha černé Intex kosatky dokonce 1,2 kg!)

 

e) neměl umožňovat vytušení svého obsahu (hokejová taška nebo lodní pytel, opatřený zámkem má nevýhodu, že jej lze prozkoumat hmatem, příp. vizuálně skulinami u zipu atd.)
 

f) měl mít maskování (nález objemného uzamčeného boxu je také podezřelé, proto není na škodu nějaká kamufláž, např. polep s textem "nářadí" apod.)
 

Nákup nafukovaček: Při nákupu přes e-shop je dobré předejít situaci, kdy doručovatel  zanechá ve schránce lístek s oznámením o uložení balíku ("balík do ruky"). Proto raději využijte doručovatele typu PPL atd. (před doručením balíku budete tel. kontaktováni), příp. službu Č. Pošty "balík na poštu" (kontaktováni jste SMS nikoliv lístkem). Zásilku si lze též zaslat na jinou adresu něž je bydliště, např. do zaměstnání. Při nákupu v kamenném obchodě je vhodné počkat na paragon, což může vyvolat zdání, že NF nekupujete pro sebe.

 

Likvidace nafukovacího předmětu: Materiál jako poppnuté NF a krabice od NF, je před vyhozením do odpadu vhodné zabalit do neprůhledného obalu a omotat páskou. Z krabic ve kterých byly NF doručeny je dobré odstranit všechny samolepky s adresami apod. Nikdy nevíte, kdo se může v odpadu přehrabovat - bezdomovci, zvědaví sousedi :) apod.
 

Používání PC (tabletu): Při používání společného PC nebo tabletu se vyplácí postupovat maximálně ostražitě. Pokud si do takového zařízení troufneme ukládat nějaké materiály tak jedině do skryté složky následně uzamčené a zašifrované nějakým vhodným programem. Po každém použití internetového prohlížeče je nutností mazat nejen jeho historii, ale také dočasné soubory a složku kam se ukládají stažené soubory. Rozhodně není dobré riskovat ukládání odkazů do záložek prohlížeče. Před odchodem je také vhodná preventivní kontrola plochy a vysypání koše. Ideálním řešením je, ukládat veškeré materiály, odkazy atd. na "flešku" v zašifrovaném stavu .zip atd. (pro případ ztráty). Rada na závěr ostražitost se vyplácí i v případě používání osobního PC a tabletu bez přístupu jiných osob.
 

Muž v morphsuitu.

 

Pořizovaní a sdílení vlastních fotografií & videí: Pořizování vlastních fotografií a videí s intimním obsahem s sebou nese vždy určitou míru rizika, tzn. kdo chce mít vše 100% pod kontrolou, nesmí fotit a natáčet vůbec nic!

1) Nejnižší riziko zneužití - hrozí u materiálu určeného pro osobní potřebu. Materiál je uložen v PC, mobilu nebo tabletu (nejlépe skrytě + šifrovaně), pouze pro osobní potřebu autora, většinou je pořízen ze zvědavosti "jak to vypadá z pohledu 2.os". Rizikové je, že dnešní záznamová zařízení bývají připojena k internetu a mohou tak materiál odesílat dál, bez  vědomí majitele a to díky právům různých "nefér" aplikací (u mobilů), nebo virů v případě PC. Tyto videa a fotografie mohou být také objevena a zneužita jinou osobou, například přítelkyní, sourozencem, spolužákem apod. Zneužití může nastat také při ztrátě zařízení (mobilu, tabletu, notebooku), nebo v případě obnovení "zdánlivě smazaných" dat po prodeji zařízení (obnovit data lze běžnými programy).

2) Střední riziko zneužití - hrozí při sdílení materiálu s jinou osobou. Jedná se o sdílení materiálu s přítelkyní, přítelem, nebo osobou z internetu, které důvěřujeme (pozor na falešnou identitu). Materiál je sdílen e-mailem, MMS apod. U těchto blízkých osob vzniká riziko zneužití v situacích jako je krach přátelství/vztahu (rozchod), vážný spor apod., to vše může mít za následek "mstu" v podobě zveřejnění sdíleného materiálu s cílem Vás poškodit. Může tak dojít ke zveřejnění materiálu na sociálních sítích (Facebook aj.), nebo jeho zaslání na e-maily Vašim příbuzným. + rizika z bodu 1

3) Velké riziko zneužití hrozí u sdílení materiálu na tématických webech a fórech s omezeným přístupem pro registrované osoby. Riziko je zde úměrné počtu lidí, kteří mají k materiálu přístup. + rizika z bodu 1, 2

4) Maximální riziko zneužití hrozí u sdílení materiálu na volně přístupných portálech typu Xtube, Youtube, Loonertube, apod. Riziko je zde opět úměrné počtu lidí, kteří mají k materiálu přístup. + rizika z bodu 1, 2, (3)

 

Pokud máte potřebu intimní videa nebo fotografie pořizovat a sdílet, je vodné vyvarovat se alespoň všeho, čím by vás bylo možné identifikovat! Jde především o záběry na obličej a záběry na interiér. Vhodně se lze anonimizovat pomocí celotělového overalu - morphsuitu ze 100% Lykry, nebo pomocí fursutu. Pozadí je dobré zvolit neutrální (holá zeď, plátno apod.). Sdílený materiál je vhodné neodesílat z Vašeho hlavního emailu. Pozor - některé mobilní telefony k metadatům (exif) fotografií a videí ukládají také GPS souřadnice pořízení záznamu čímž mohou lokalizovat Vaše bydliště - tyto data je vhodné odstranit.

 

Pamatujte, že po odeslání nebo zveřejnění již nebude materiál pod Vaší kontrolou, nemusí být jednoduché jeho následné odstranění, může se šířit, může být ukládán na osobních úložištích (lze to i z Youtube, aj.), může být použit v jiných kontextech a v krajním případě může být použit také proti Vám a to i z odstupem mnoha let!

 


 

Tip na "neviditelnou" složku v PC: pravé myšítko/přizpůsobit/změnit ikonu/ikona bez obrázku (opravdu tam je), v mapě znaku vybereme "nepřerušující mezeru" (pod písm. k) a zkopírujeme místo názvu složky. Složku navíc můžeme označit jako skrytou.
 

Tip na "neviditelnou" složku v mobilním telefonu (Android): subory uložit do vlastního adresáře s tečkou před názvem např. ".x-file" do složky umístit prázdný texťák s názvem ".nomedia" (na začátku musí být tečka, soubor nesmí obsahovat příponu .txt), nakonec v nastavení Androidu zatrhnout zobrazovat skryté soubory.

 

Tip jak snadno odstranit metadata (Exif) z obrázku: pravým tlačítkem myši kliknout na obrázek, vybrat "vlastnosti", po té záložku "podrobnosti" a dole "odebrat vlastnosti a osobní informace".

 

Upozornění nsvet.eu

 

Autotranslate EN   Mapa webu  © nsvet.eu  Publikováno: 06/2014