Odstranění klapky ventilu

 

Odstranění zpětné klapky nafukovacích předmětů (NF) je nejběžnější a nejpoužívanější modifikací. Je to dáno tím, že tato bezpečnostní součást ventilu nafukování a vyfukování časově prodlužuje a znepříjemňuje.

 

Odstranění klapky má smysl především u větších NF, které budou používány především na suchu :) Naopak u NF, které budou používány v "hluboké vodě" (především lehátka), je lépe klapku ponechat pro případ nechtěného uvolnění zátky!  U malých NF (křidélka, malé hračky) je zase ponechání klapky, výhodné proti úniku vzduchu při zátkování.

 

Způsobů jak odstranit klapku je více, je však k nim zapotřebí nástrojů a můžou poškodit NF. Nejrychlejším a nejbezpečnějším způsobem je její manuální odtržení přes vnější PVC stěnu NF. Odtržení se provádí rukou a trvá několik sekund.

 

 

Postup odtržení klapky.

 

 

Postup odstranění klapky:

 

1) Nejprve se zamáčkne celý ventil směrem do NF. Ventil se nezátkuje, ponechává se otevřený.

 

2) Přes stěnu NF se uchopí klapka palcem a ukazovákem tak, že se palec vsune do zářezu klapky. Místo pro uchycení je dobré zvolit cca 10-15 cm od ventilu, jde o rezervu volného PVC (nehrozí tak poškození stěny při silnějším trhnutí klapky).

 

3) Klapka se místě zářezu vyhne se směrem od ventilu a kroutivým pohybem se postupně odtrhne - je potřeba trochu síly (není třeba  se bát, stěna NF něco vydrží). Odtrženou klapku je dobré nepouštět a vsunout ji zpět do odzátkovaného ventilu,  vhodným nástrojem (tenkými kleštěmi, manikurními nůžkami) je ji po té možno vytáhnout mimo NF.

 

Tip: Pokud nechceme klapku odstraňovat pouze z důvodu potřeby pomalého vypouštění (při zatížení vahou vlastního těla), lze použít náhradní řešení - náhradní zátku s otvorem viz článek modifikace zátky ventilu.


 

Autotranslate EN   Mapa webu  © nsvet.eu  Publikováno: 04/2014