Vyhlazování fólie nafukovaček

 

Asi každý majitel nějakého toho nafukovacího výrobku z měkčeného PVC zaregistroval, že čím je nafukovačka starší a používanější tím je také pomačkanější. Povrch nafukovačky trpí především pokud příliš neřešíme její skládání a po vyfouknutí ji pouze zmačkáme a uložíme. Pomačkaný povrch je patrný přesevším u tužších fólií, u kterých se šetřilo se změkčovadlem (dnes se používají především bezftalátová změkčovadla, viz článek ZDE). 

 

Naštěstí lze tyto nevzhledná „pomačkaná“ místa, vyhladit pomocí zdroje teplého vzduchu,  kterým je např. obyčejný vysoušeč vlasů tzv. fén., nebo regulovatelná horkovzdušná pistole u niž je však nutno dávat větší pozor.

 

Před a po vyhlazení fólie - nafukovací mrož.

 

Vyhlazujeme povrch: Nejvhodnějším řešením je tedy použití fénu, důvodem je jeho dostupnost, bezpečnost a možnost jednoduché kontroly tepelného výkonu, což je velmi důležité vzhledem k tomu, že nadměrné zahřátí stěny, může vést k poškození NF.

Nejprve se NF nafoukne na cca 90%, při nahřívání stěny (fólie) se totiž mírně ohřeje vzduch i v uvnitř NF čímž dojde k jeho rozpínání. Rezerva cca 10%, zabrání nechtěnému zvětšení NF (zvětšování nafukovaček teplem je popsáno ZDE).

 

Před a po vyhlazení fólie - nafukovací delfín.

 

Jelikož záleží na výkonu fénu, tloušťce fólie atd. je vhodné foukat proud horkého vzduch nejprve z větší vzdálenosti cca 20 cm a postupně vzdálenost zkracovat dle potřeby. Občas kontrolujeme dlaní druhé ruky povrch zahřívaného místa, zda nedochází k přílišnému přehřívání fólie.

 

Pozn.: ideální je, si výše uvedené nejprve vyzkoušet na nějaké levné NF ...

 

Dívka na nafukovacím míči.

 

Upozornění nsvet.eu

 

Autotranslate EN   Mapa webu  © nsvet.eu  Publikováno: 09/2014